Bizi Arayın: (+90) 539 789 07 58 - Mail: info@dilcem.com.tr

NONWOVEN.

Nonwoven Kelime olarak ‘dokusuz’ anlamına gelen Nonwoven, dokuma veya örme tekniği yerine polipropilen ve polietilen, naylon ve polyesterden oluşan doğal lif ve iplerin orantısız bir şekilde ve belli kalınlıkta yüksek basınç ile sıkıştırılıp yoğunlaştırılması ile oluşan bir kumaş türüdür.

Dilechem, maliyeti oldukça düşük olup sıvı çekebilen, sıvı itebilen, yanmaya karşı dayanıklı, sağlam, esnek, yumuşak ve gergin olma özelliği ile ön plana çıkan nonwovenlara başarılı bir şekilde antimikrobiyal özellik kazandırmayı başarmıştır.

Bu sayede hammaddesi nonwoven olan, piyasada mevcut olan ancak kullananların yaşam konforuna uygun olmayan, genital bölge ve idrar yolu hastalıklarına karşı etkisi olmayan, aksine arttıran tampon, ped, yaşlı bakım bezleri ve çocuk bezlerine antimikrobiyal özellikteki ajan entegre edilip, bu sayede kullanım sürecinin ardından yaşanılan enfeksiyon oluşma riskinin minimuma indirgenmesi amaçlanmıştır. 

Yoğun bakım ünitelerinde yatan hastalar için ıslak mendil ve boneler ile ameliyat masası örtüleri gibi pek çok insan sağlığı için önemli olan ürünlerin antimikrobiyal hale getirilmesinde de Dilechem öncü olmaktadır.

Bunların dışında bilindiği üzere mutfaklar gün içerisinde en sık temizlenen fakat buna rağmen en çok bakteri üreyen ev bölümüdür. Nonwoven dokuda olan bulaşık süngerleri de özellikle sıcak ve nemli bir ortamda bulunduğundan ve üzerinde besin kırıntılarının kalmasından dolayı mikroorganizmaların büyümesi için çok elverişli ortamlardır.

Sağlıklı ve hijyenik bir yaşamı benimseyen Dilechem, bulaşık süngerlerini antimikrobiyal hale getirerek başarılı sonuçlara imza atarak bir çarpan etkisi yaratmaktadır.

Back to Top