Bizi Arayın: (+90) 539 789 07 58 - Mail: info@dilcem.com.tr

Plastik ve Polimerler İçin Antimikrobiyal Koruma

Oh hijyenDM® antimikrobiyal katkı ürünü, çeşitli plastik ve polimer malzemeler için uygun, yenilikçi, sağlıklı ürünleri ile tanınan bir antimikrobiyal / antibakteriyel koruma yöntemidir.

Plastik ve Polimerler İçin Antimikrobiyal Katkı Maddeleri

Oh hijyenDM®’nin antimikrobiyal koruma etkisi, uygulanacağı plastik türevleri ve prosesi için farklı özellikte antimikrobiyal katkı ürünleri içerir. Bu katkı maddeleri üretim aşamasında nihai ürüne antimikrobiyal bir koruma kalkanı sağlamak için plastik ürüne entegre edilebilir. Bu katkı maddeleri ürüne özgü spesifik bir antimikrobiyal aktif maddeyi kapsayacak ve plastik türüne, prosese ve ürünün arzu edilen son kullanımına bağlı olarak toz, sıvı süspansiyon veya masterbatch halinde formüle edilmektedir.

Oh hijyenDM®’nin  Antimikrobiyal Katkı Ürünleri  aşağıdakiler de dahil olmak üzere her türlü plastik ve polimerde kolay ve aynı etkide üretilebilmektedir:

 • Polipropilen (PP)
 • Polietilen (PE)
 • Polikarbonat (PC)
 • Yüksek etkili polistiren (HIPS)
 • Polistiren (PS)
 • Polivinil klorür (PVC)
 • Silikon
 • Termoplastik poliüretan (TPU)
 • Akrilonitril bütadien stiren (ABS)
 • Etilen vinil asetat (EVA)
 • Polimetil metakrilat (PMMA)

Oh hijyenDM® Antimikrobiyal Plastik Katkı Maddelerinin Faydaları Nelerdir?

20 yıllık Ar-Ge ve saha çalışmalarımız sonucu elde ettiğimiz Bilimsel olarak kanıtlanmış antimikrobiyal / antibakteriyel ürün teknolojimiz, zararlı bakteri, küf, mantar ve virüslere karşı % 99,99’a kadar kalıcı ve süreğen etkili koruma sağlamaktadır. Bu etki sayesinde ürünlerde mikroorganizmalardan kaynaklı renk değişimi, kötü koku ve malzeme bozulma riskini en aza indirgenmektedir. 

Antimikrobiyal katkı ürünümüz proseste Plastiğe eklendikten sonra, yüzeyden ayrılmaz, sıvılaşma yapmaz, renk atmasına neden olmaz veya plastiğin renk ve netliğini etkilemez. Oh hijyenDM® antimikrobiyal plastik katkı maddesinin ürünlerin faydalı ömrü boyunca etkisinin sürdüreceği bilimsel çalışmalar ile ortaya konmuştur.

Maksimum antimikrobiyal performans sunmak için geliştirilmiş ve akredite kuruluşlar tarafından onaylanmış sonuçlar ve kalite kontrol işlemleri ile pazara sunulmuştur. Dilechem Kimya Oh hijyenDM® antimikrobiyal plastik katkı ürünleri, masterbeach, kalıplama, ekstrüzyon işlemine ve ihtiyacınıza uyacak şekilde antimikrobiyal katkı ürünü hazırlama altyapısı ve malzeme birikimine sahiptir

Oh hijyenDM®’ye Güvenin?

Özellikle hastane kaynaklı Enfeksiyonun yayılmasını en aza indirmek amacıyla, hastaneler  Oh hijyenDM® ile işlemiş zemin kaplamaları, kapı ve pencere kolları, solunum setleri, katater, sabun dağıtıcı ve el krutucular v.b gibi antimikrobiyal etkide farklı plastik ürünleri ve ekipmanları kullanmaktadır.

Gıda üretim işletmeleri, gıda ambalajı, okullar, oyuncak üreticileri, sıhhi tesisat ekipman üreticileri, beyaz eşya üreticileri  Prosese uygun, çok çeşitli mikroorganizmalara karşı hem üstün antimikrobiyal performanstan hem de ürünü bozmayan işlevsel ve faydalı kullanım ömrüne sahip farklılaştırılmış ürün yelpazesinden faydalanmanız çok kolaydır. İletişim araçlarından yetkili personelimiz ile iletişime geçerek süreci başlatabilirsiniz.

Yapılan testler ve uygulamalar, Oh hijyenDM® içeren antimikrobiyal ürünlerin, riski yüksek alanlarda dahi nihai ürünün faydalı ömrü boyunca etkisini kaybetmeden kullanılır ve güvenilir olduğunu ortaya koymuştur.

Back to Top