Bizi Arayın: (+90) 539 789 07 58 - Mail: info@dilcem.com.tr

Kuaförlerdeki Tehlike HAVLUDAN KAPTIĞINIZ BAKTERİ ÖLDÜREBİLİR.

Proje Açıklaması

Özellikle kadınların güzelleşmek uğruna saatlerini geçirdiği kuaför salonları, ölümcül hastalıklara davetiye çıkarabiliyor. Ortak kullanılan cımbız, manikür aletleri, fırça ve saç şekillendiricileri sterilize edilmezse mantar enfeksiyonundan, Hepatit B, C ve AIDS gibi hastalıklara yol açabiliyor.

 

Kuaför, berber ve güzellik salonlarında çalışanlar kişisel hijyenlerine, çalışma aletlerinin dekontaminasyon, dezenfeksiyon ve sterilizasyonuna, atıkların doğru şekilde uzaklaştırılmasına ve çalışma ortamının temizliğine gereken önemi vermedikleri takdirde müşteri ve kendilerine hastalık bulaştırmaları kaçınılmazdır.

Örneğin havlular küf, mantar ve bakteriler için iyi bir üreme alanıdır. Özellikle de nemli banyo ortamında asılı duruyorlarsa.

Kullanılmış kirli ve üzerinde mikrop üremiş havluların mantar ve göz enfeksiyonlarına yol açma riski mevcut. Havlularda da tıpkı sabunlardaki gibi ‘staphylococcus aureus’ bakterisinin üremesi de mümkün.

Dünyada her yıl birçok kadının manikür yaptırırken AIDS kaptığını unutmamak gerekiyor. Manikür yaptırırken sadece kullanılan manikür aletlerinin değil elinizi soktuğunuz kabın bile temizliği büyük önem taşıyor.

Bunun dışında ağda yaptırırken de hijyen kurallarına mutlaka uyulması gerekiyor. Bazı durumlarda kanamaya da neden olan ağda işleminde hijyen kurallarına dikkat edilmediğinde birçok ciddi hastalığa neden olabiliyor.

Ciddi enfeksiyonların yanı sıra siğil (HPV), Hepatit B ve C riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Dünyada 350 milyon kronik Hepatit B ve 170 milyon kronik Hepatit C hastası var

Dünya Sağlık Örgütü’nün yüksek riskli bakteriler listesinde ilk 5’te bulunan, Yunanca’da görüntüsü sebebiyle “üzüm salkımı” adı verilen bu bakteri, vücutta bakteri üremesine neden olur ve sıklıkla gıda zehirlenmelerine yol açmasıyla tanınır. Havlulardan kolayca bulaşabilen bu bakteri,bağışıklık sistemi çok güçlü olmayan bebekler ve çok yaşlı kişilerde ölümcül sonuçlara yol açabilir.

Dünyada 350 milyon kronik Hepatit B ve 170 milyon kronik Hepatit C hastası vardır. Çoğu insan hepatitten ziyade AIDS’e yakalanmaktan daha çok endişelenir, fakat her sene dünya çapında 1,5 milyon insan AIDS’ten çok hepatit B veya C hastalığından ölmektedir. Hepatit B virüsü, AIDS virüsüne göre 50-100 kat daha bulaşıcıdır.

Kuaför ve güzellik salonlarında hijyen kurallarına uyulmadığı takdirde, birçok hastalık müşteri ve çalışanlara bulaşabilmektedir. Bunların başında insan immun yetersizlik virüsü (HIV), Hepatit B ve Hepatit C virüsleri, human papilloma virüs (HPV), deri, tırnak ve saçlı deri mantar hastalıkları, pedikülozis ve impetigo gelmektedir

Bu hizmeti üreten ve alanlar toplumun her kesimidir; bu nedenle herkes risk altındadır. Bir başka deyişle risk, hizmeti alan ve veren olmak üzere iki yönlüdür

Oh hijyenDM ile hijyen sorunlarınıza pratik ve etkili  çözümler sunuyor, sağlıklı yaşam alanları oluşturuyoruz.

 

KUAFÖR VE BERBER DEZENFEKTAN KATALOGU

 

Proje Detayları

  • Date 11 Mart 2019
  • Tags Ofis & Plaza & Otel & Eğitim, SEKTÖRLER

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back to Top