Bizi Arayın: (+90) 539 789 07 58 - Mail: info@dilcem.com.tr

Antimikrobiyal Katkı Teknolojisi.

Antimikrobiyal / Antibakteriyel ürün ve teknolojisi hızla gelişmekte ve büyümektedir. 

Farklı sektörlerde, çeşitli yüzeylerde bakteri v.b. zararlı mikroorganizmaların üremesini önlemek için 20 yıllık tecrübemiz ve saha çalışmamız ile bütünleşmiş Dilechem Kimya Endüstriyel Antimikrobiyal katkıları geliştirilmiştir.  

Antimikrobiyal Kaplama Kullanım Alanları 

Antimikrobiyal katkı ürünleri çoğunlukla boyalara, plastik malzemelere, tezgah yüzey malzemesine, zemin ve yüzey kaplama boyalarına, kapı ve pencere kollarına ve diğer günlük kullanımda yüksek dokunuşlu ürün ve alanlara uygulanır: mekanik ve HVAC kompenetleri ve daha birçok yüzeyi de kapsar.  Diğer durumlarda, eldivenlere, maskelere, halılara ve tekstil ürünlere, iplik veya kumaşa üretim esnasında entegre edilir yada bitmiş ürüne püskürtülür. 

Dilechem kimyanın geliştirdiği katkı ile elde edilmiş Antimikrobiyal kaplamalar, tesislerinde patojenlerin büyümesini sınırlamak için bunları astar ürünlerine ve duvar boyasına uygulayan boya üreticileri tarafından da kullanılır. 

Sağlık sektörü Antimikrobiyal / Antibakteriyel ürün pazarında büyüyen bir taleple ve en büyük büyümeyi gösteren sektör olmuştur. 

Buna ek olarak, tıbbi tesisler ve hastaneler tıbbi cihazlarında Dilechem kimyanın geliştirdiği katkı ile elde edilmiş Antimikrobiyal kaplama kullanılabilir. Hastane kaynaklı enfeksiyon vakalarının sayıca artması, dolayısıyla tıbbi cihazlarda Dilechem kimyanın geliştirdiği katkı ile elde edilmiş Antimikrobiyal kaplamaların daha yaygın kullanılmasını kaçınılmaz hale getirmektedir. 

Antimikrobiyal kaplamalar, tıbbi cihazlarda bakteri ve mikropların büyümesini ve yayılmasını önlemeye yardımcı olmasının yanı sıra, sağlık tesislerinin nasıl temizlendiğini de etkileyebilir. Örneğin, tezgahlar antimikrobiyal kullanılarak kaplanırsa, bunun anlamı, tipik olarak sağlık tesislerini temizlemek için kullanılan aktif temizlik maddelerinin gerekli olmamasıdır. Bu durumda, Dilechem kimyanın geliştirdiği katkı ile elde edilmiş antimikrobiyal kaplamanın kullanılması, tıbbi tesislerdeki temizliğin çevresel, işletme ve genel ekonomiye etkilerini önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olacaktır. 

Antimikrobiyal kaplamaların faydaları 

  • Mikroplara karşı kalıcı koruma 

Dilechem kimyanın geliştirdiği katkı ile elde edilmiş Antimikrobiyal katkı ürünleri ile yapılan ekipman ve ürünün, mantarlara, küflere. bakteriler ve virüslere karşı yeterli ve uzun süreli koruma sağlayan katkılara sahip olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Böylece, uygulanan yüzeylerde malzemenin bakterilerden kaynaklı kokuları, lekeleri ve bozulmalarını en aza indirir. Kaplama o yüzeyde olacağı için, zararlı mikroorganizmalar gelişmek ve hayatta kalmak için elverişli ortam elde edemezler. 

  • Daha uzun ömür

Bir yüzeye antimikrobiyal kaplama uygulandıktan sonra, renk bozulması olmaz, ürünü son hali etkilenmez.  Dilechem kimyanın geliştirdiği katkı ile elde edilmiş Antimikrobiyal katkı ürünleri doğru uygulama prosesi uygulandığında faydalı ömrü boyunca etki etmeye devam edeceklerdir.  

  • Ekonomik Maliyetli 

Sağlık tesisleri, kamu kurumu ve plaza bina yöneticileri, yüksek dokunuşlu sağlıksız eşyaların Dilechem kimyanın geliştirdiği katkı ile elde edilmiş Antimikrobiyal hale getirilmesi ile, genel bakım maliyetlerini düşürdükleri için inanılmaz miktarda para tasarrufu yapma şansına sahiptir. Hijyen gerektiren bakım ve bir nesneyi farklı ve pahalı ürünler ile temizlemek yerine, antimikrobiyal maddeler kullanılarak üretilebilir yada kaplanabilir, böylece tedarik maliyetleri, işçilik maliyetleri ve bakım zamanından tasarruf yapılabilir. 

  • Etkili ve hijyenik Temizlik ve Sağlık 

Yüksek riskli alanlarda, ekipmanda ve insan popülasyonun yoğun olduğu yerlerde sürekli bir mikrop ve bakteri yayılımı eğilimi vardır. Ofisler, okullar, kamu kurumları, askeri alanlar ve sağlık tesisleri mikroplar için önemli yerlerdir, çünkü bu yerler her gün önemli insan etkileşimleriyle kontamine edilir.  Dilechem kimyanın geliştirdiği katkı ile elde edilmiş Antimikrobiyal kaplamalar, havadaki mikropların ve bakterilerin yanı sıra duvar, zemin, korkuluklar, ışık anahtarları ve kapı kolları gibi yüksek hacimli bulaşı noktalarının varlığını azaltarak temizliğin önemli ölçüde etkin olmasını sağlar. 

  • Altyapı Değerinde Artış 

Dilechem kimyanın geliştirdiği katkı ile elde edilmiş Antimikrobiyal malzemeler kullananlar için ürün kalitesinin yanı sıra altyapı kalitesinde iyileşme görülmüştür. 

Örneğin, bir antimikrobiyal katkılı boyayı veya antimikrobiyal etkili HVAC kompenetini kullanan inşaat yöneticisi, sakinlerine temiz ve sağlıklı bir ortam ve hava kalitesi ile daha yüksek bir yaşam standardı sunmayı başarır. Bu sayede Dilechem kimyanın geliştirdiği katkı ile elde edilmiş Antimikrobiyal etkili kaplamaların kullanılması binaya değer katar, bina sakinlerine, onların sağlıklarına ve yaşadıkları çevrenin önemsediğini gösterir

Back to Top