Bizi Arayın: (+90) 539 789 07 58 - Mail: info@dilcem.com.tr

PVC – PET – POLİETİLEN -POLİÜRETAN – TERMOPLASTİK v.b..

PLASTİK ÜRÜNLER VE POLİMERLER

Plastik maddeler hafif, ucuz, kolay işlenebilir ve çok farklı kullanım alanına sahip olmaları nedeniyle günümüzde en önemli ticarî malzemeler olmuş ve hayatımızın her alanında kullanımı kaçınılmaz olan ürünlerdir. Neredeyse kullandığımız her ürünün içinde plastik parçaları mevcut olup; naylon torbalar, şişeler, aldığımız ürünlerin ambalajları, telefonlar, mutfak malzemeleri, ameliyat iplikleri, beyaz eşyalar mobilyalar gibi hayatımızın tüm sürecinde sıklıkla karşı karşıya olduğumuz materyallerdir. 

Her zaman temasta olduğumuz bu ürünlerin en önemli eksik yanı ise yıkama ile bünyesinde barındırdığı bakteri, küf, maya ve virüslerin uzaklaşmasının mümkün olmadığı ve üstelik bu organizmaların üremesine karşı savunmasız olmalarıdır. Bu durum biryandan insan sağlığını olumsuz etkileyen hijyenle ilgili sorunlara sebep olurken bir yandan da ürünlerin işlevsel kullanım ömrünü olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Uzun yıllar süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda elde edilmiş olan antimikrobiyal sentez ürünümüz ile plastikler üzerinde yapılan pek çok Ar-Ge çalışması sonucu farklı sektörlere hitap eden ürünlerde temel amaç insan sağlığı için zararlı olan mikroorganizmaların gelişiminin engellenmesi ve bu etkinin uzun süreli olmasıdır.

Bu koşulların sağlandığı ürünlerin yeniden kullanımı ve dayanıklılık mekanizmalarının artması bu sektör için önemli bir katma değer yaratmıştır.

Bu çalışmalar sonucunda PVC, HIPS, SAN, ABS, TPE, ESCR, PE vb. dahil olmak üzere her türden plastik ve polimerler için antimikrobiyal katkı sağlanılabilmesi için ürün yelpazemizin değerini bir kat daha artırmaktadır.  

Bu anlamda özellikle sağlığımız açısından çok önemli yere sahip olan buzdolabı, bulaşık makinası, çamaşır makinası gibi beyaz eşyaların ve klimaların filtrelerinin antimikrobiyal hale getirilmesi adına yaptığımız Ar-Ge çalışmalarında başarıya ulaşması ulusal ve uluslararası arenada önemli bir çarpan etki yaratmıştır.

Back to Top